מה ההבדל בין לוגו למיתוג

יש תפיסה כללית ש"עיצוב לוגו "ו"מיתוג" הם אותו הדבר. לפעמים שני מונחים אלה משמשים אפילו כמילים נרדפות. עם זאת, למרות שהם קשורים קשר הדוק וחייבים לעבוד יחד בצורה מגובשת, הם תהליכים שונים מאוד.

כדי להבין טוב יותר את ההבדל בין עיצוב לוגו למיתוג, חשוב להגדיר תחילה את המושגים של לוגו ומותג:

הגדרת לוגו:
לוגו הוא סמל גרפי שניתן לזהות בקלות המזהה חברה, מוצר מסחרי או כל גורם ציבורי או פרטי. זו אחת הדרכים להבחין בין מותג בעולם תחרותי, מלא באלמנטים גרפיים המנסים למשוך את תשומת ליבנו מדי יום. לוגו הוא בדרך כלל שילוב של טיפוגרפיות, גרפיקה / סמלים וצבעים. זהו אלמנט גרפי המהווה חלק מהזהות הוויזואלית של המותג.

הגדרת מותג:
מותג הוא הרעיון או התדמית שאנשים חושבים כאשר הם חושבים על מוצרים, שירותים ופעילויות ספציפיים של חברה, באופן פרקטי ורגשי. שילוב זה של רמזים גופניים ורגשיים מופעל כאשר הוא נחשף לכל נקודות המגע בין אדם למותג ספציפי. אלה יכולים להיות שם המותג, הלוגו, המוצרים, הזהות החזותית, הצוות או הפרסום – בין היתר.

מה ההבדל בין עיצוב לוגו למיתוג?
עיצוב לוגו הוא תהליך של עיצוב לוגו.
מיתוג הוא תהליך בניית המותג. ליתר דיוק, זוהי אסטרטגיה שתוכננה על ידי חברות לעזור לאנשים לזהות במהירות את המוצרים והארגון שלהם, ולתת להם סיבה לבחור את המוצרים שלהם על פני המתחרים. אסטרטגיית מיתוג מבהירה מהו מותג מסוים ואינו.

מיתוג יכול להיעשות באמצעות כלים שונים. חלק מהאלמנטים המשמשים באסטרטגיית מיתוג הם:

הגדרת מותג: מטרה, ערכים, הבטחה
הצהרת מיצוב מותג
זהות מותג: שם, גוון קול, עיצוב זהות חזותית (הכולל את עיצוב הלוגו)
פרסום ותקשורת: טלוויזיה, רדיו, מגזינים, מודעות חוצות, אתר, אפליקציות סלולריות …
חסות ושותפויות
עיצוב מוצר ואריזות
חוויה בחנות
חווית סביבת עבודה וסגנון ניהול
שירות לקוחות
אסטרטגיית תמחור

עיצוב לוגו הוא אחד הכלים המשמשים לעיצוב הזהות הוויזואלית של המותג.

מדוע הלוגו כה חשוב למטרות מיתוג?
למרות שלוגו הוא רק אחד ממרכיבי המיתוג, ככל הנראה הוא יופיע ברוב נקודות המגע עם הלקוחות ובעלי העניין האחרים, כגון: האתר, חוברות, ניירת, מוצר, אריזות, מודעות, מדים, חנויות ועוד
לפיכך, לוגו יכול להיחשב כאחד האלמנטים הגרפיים העיקריים המאפשרים לאנשים לזהות במהירות ארגון, מוצריו ושירותיו. ולעתים קרובות למדי, זה יהיה הדבר הראשון שאנשים ישתמשו בו כדי לזהות אותך.

זו הסיבה שלוגו מעוצב חשוב כל כך למטרות מיתוג:
לוגו מעוצב היטב מאפשר לאנשים לזהות ולהזכיר במהירות את המותג שלך
לוגו הוא אחד מנקודות הזיהוי העיקריות עבור לקוחותיך ובעלי עניין אחרים. זה יעזור לזהות את המותג שלך תוך כמה שניות, בערוצים שונים ובנקודות מגע.
זה יוצר עקביות בערוצי תקשורת שונים

בעולם של ימינו, עסקים וארגונים קיימים בפלטפורמות שונות, כולל אתרים, בלוגים, מדיה חברתית, אירועים, עלונים, חוברות, כרטיסי ביקור וכו'.
לוגו רב תכליתי יאפשר לך לייצג כראוי את המותג שלך באופן עקבי בכל המדיות השונות ובכל נתיבי התקשורת.
הלוגו של המותג או הארגון שלך יהיה חלק מזהות המותג (הויזואלית) שלך.
וזה חשוב מאוד, מכיוון שזה יהיה אחד הכלים העיקריים לנראות הגרפית והזיהוי שלך על ידי הלקוחות.

אנשים מצפים שמותג יהיה בעל מראה מקצועי, החל מהלוגו שלו. עיצוב לוגו טוב שנעשה על ידי מעצב מומחה יגרום למותג שלכם להתבלט, אך גם להיראות אמין ואמין יותר. כמו כן, שכירת מעצב לוגו תגדיל את הסיכויים לקבל לוגו שהוא ייחודי, חדשני ומשקף את זהות המותג שלך.

לוגו יבדיל את המותג שלך מהמתחרים
מותגים יכולים לשחק עם עיצוב לוגו כדי להבדיל את עצמם מהתחרות. השימוש בצבעים, צורות, סגנונות וטיפוגרפיות שונות עבור עיצוב הלוגו הם דרך נהדרת להראות מהו המותג שלך ומה לא, בהשוואה למתחרים. עיצוב לוגו רלוונטי יעזור גם לאנשים להיזכר במותג בענף.
זה יכול ליצור קשר רגשי עם הלקוחות הפוטנציאליים שלך ולהגביר את נאמנות המותג

אנשים צריכים להתחבר עם המותג שלך כשהם רואים את הלוגו שלך.
עיצוב לוגו טוב יעזור לשפר את הזיכרון של האנשים וכיצד הוא גורם להם להרגיש. אם התחושה חיובית, בין אם האדם הוא לקוח פוטנציאלי, עובד או ספק, הלוגו יתרום לקשר הרגשי שלו עם המותג, בין שאר המרכיבים של אסטרטגיית המיתוג שלך. לדוגמא: בשנת 2010, מותג הבגדים גאפ החליט לשנות את הלוגו שלו וצרכנים רבים כל כך התאכזבו מעיצוב הלוגו החדש, עד שהחברה בחרה לחזור למקור.

לסיום, לוגו בפני עצמו הוא אלמנט גרפי המייצג את המותג, בעוד שמותג הוא שילוב של כל ההיבטים המוחשיים והלא מוחשיים המייצגים את הארגון. ללא המותג, ללוגו לא תהיה משמעות אמיתית, זה יהיה פשוט אלמנט גרפי.

בשילוב, לוגו מעוצב היטב ואסטרטגיית מיתוג יעילה עוזרים לארגונים להגיע לקהלים שלהם בצורה אפקטיבית, אך גם ליצור מותג גמיש ומוביל בתעשייה. אם אתה יזם ומעוניין לבנות מותג חדש, אל תזלזל בחשיבותו של לוגו מעוצב, המותאם לאסטרטגיית המיתוג הכללית שלך. זו תהיה השקעה מתגמלת עבור המותג והעסק שלך בטווח הארוך.

קבלו במתנה את המדריך + דפי עבודה עצמית

5 שלבים פשוטים לבניית מיתוג
שיכניס לך יותר כסף

מלאו פרטים וקבלו את המדריך למייל